Gates_Carbon_Drive_Website_logo.png

Gates Carbon Drive - drugi po skrzyni biegów Pinion najważniejszy element w rozwoju naszych seryjnie produkowanych maszyn.

Zastosowanie paska napędowego przenosi doznania z jazdy i walory użytkowe  na znacznie wyższy poziom. Combo Pinion/Gates stosowane w rowerach Zerode, dobitnie wskazuje na to, że panowanie klasycznego napędu (przerzutka/kaseta/łańcuch) w sprzęcie takiej klasy dobiega końca.

012EZ3A5067.jpg

VIDEO / Zerode - Gates Belt Drive Introduction

GATES STRONG.jpg
GATES SMOOTH.jpg
GATES CLEAN.jpg

„Uwolnij się od brudnych, rdzewiejących łańcuchów i dołącz do rewolucji Gates Carbon Drive. Czysty, silny i super płynny. Oto zalety systemu Gates Carbon Drive ™. Paski wzmocnione włóknem węglowym wytrzymują dłużej niż łańcuchy, nie wymagają smarowania i są bezobsługowe. Pożegnaj się z wymagającymi konserwacji łańcuchami rowerowymi. Powitaj trwałość, prostotę i frajdę z niezakłóconej jazdy.

Stworzony przez Gates Corporation, światowego lidera w technologii napędów paskowych” - Gates

Sam pasek jest wykonany z wysokomodułowego polimeru, nylonu i włókna węglowego i nie wymaga smarowania. Został zbudowany, aby znosić długi dystans, a testy wykazały, że paski Carbon Drive bez problemu wytrzymują ponad dwukrotnie dłużej niż łańcuch (w rzeczywistości nawet do 5-8 razy trwalsze) i nie ulegają w ogóle rozciągnięciu. Objęte są 2-letnią gwarancją.

 

System Carbon Drive w połączeniu ze skrzynią Pinion i ramą Zerode na nowo definiuje "cichy rower". Całkowicie eliminując dźwięki, które u niejednego ridera wzbudzają niepokój. Wydajność paska stoi na niezmiennie wysokim poziomie w każdych warunkach pogodowych i nie ulega pogorszeniu nawet po wielu tysiącach kilometrów.

 

Opatentowane profile CenterTrack i MudPort kół zębatych i paska zostały specjalnie zaprojektowane, aby usuwać szybko i efektywnie błoto, brud, śnieg i inne zanieczyszczenia. Dzięki temu paski i zębatki bez problemu sprostają potrzebom i wyzwaniom nowoczesnego kolarstwa górskiego. Pasek jest również znacznie lżejszy niż łańcuch i po prawidłowym zainstalowaniu nie spada z zębatek nawet przy bardzo agresywnej jeździe.

p5pb18380771.jpg
belt od tyłu.jpeg

driven by:

13606566_1111004148970515_27836588586209
Gates_Carbon_Drive_double_stack_horizont
foxracingshox[200x60].png

Made in Germany