ccs-62657-0-93691800-1501062012.jpg

MISJA

Rozpoczynamy naszą misję!

Będziemy mówić prawdę i tylko prawdę, nie będziemy zaś ogłupiać nikogo z Was marketingowym bełkotem.

 

Nastawiamy się na szczerą dyskusję z Wami, ponieważ misja której się podejmujemy, to coś więcej niż sprzedaż kolejnego roweru marki “X” czy “Y”.

To co zaczęło się dziać, zaledwie 3 lat temu nie było w ogóle brane przez nas pod uwagę.

A jednak stało się…. Koleje życia, sploty okoliczności i wielka pasja jaką jest kolarstwo górskie. Ale także obserwacja zmieniającego się sprzętu i niemała wiedzy o nim.

W końcu jeden mały przypadek!

Natknęliśmy się na rower, który otworzył nam oczy. Stworzony w Nowej Zelandii - ZERODE TANIWHA Dzięki zastosowanym rozwiązaniom i prostocie okazał się on dla naszego postrzegania nowoczesnego roweru górskiego przełomowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zerode Taniwha Enduro

Zaprezentować Wam chcemy dwie najznakomitsze naszym zdaniem marki, które istnieją obecnie na rynku rowerowym. ZERODE Bikes (Nowa Zelandia) oraz PINION Drive Technology (Niemcy).

 

Nic na świecie nie jest doskonałe lecz zestawienie produktów spod znaku tych dwóch firm otwiera oczy i daje do myślenia.

 

Zerode Taniwha ze skrzynią biegów Pinion C1.9XR z zębatkami i paskiem Gates Carbon Drive

Prostota, funkcjonalność, wydajność i trwałość na jednym obrazku.

Taki zestaw wpływa zasadniczo na ogólny charakter roweru, do którego daleko dzisiaj wszystkim innym producentom “najlepszych” rowerów MTB na świecie.

Pytanie: Czy rozwój sprzętu, a w szczególności napędu w rowerze górskim, to coś co jest skazane na dyktat rowerowych korporacji, które w “pięknych opakowaniach” utrzymują prymitywne, awaryjne i kosztowne dla użytkownika rozwiązania?

Odpowiedź ZERODE: Zdecydowanie NIE!!!

W ciągu ostatnich 30 lat większość podzespołów w rowerach MTB zmieniło swój wygląd i działanie drastycznie. Hamulce cantilever ewoluowały do efektywnych i lekkich hamulców tarczowych, najnowocześniejsza amortyzacja daje poczucie kontroli nawet w najcięższym terenie, geometria ramy i pozycja na rowerze stała się wygodna i przyjazna.

Jedno pozostało bez zmian… System działania napędu.

 

Poza kosmetycznymi zmianami prawie nic się tu nie zmieniło. Co prawda wprowadzono sprzęgło przerzutki, poprawiono zmianę i indeksację przełożeń, powolnie zwiększano (i zmniejszano) ilość przełożeń i tak dalej... Przerzutka wciąż pozostaje najdelikatniejszą częścią roweru wymagającą ciągłej uwagi, regulacji, konserwacji i kosztownych wymian. Spośród wszystkich elementów roweru to jej uszkodzenie jest w stanie szybko i skutecznie wyeliminować nas z jazdy. Jeśli jeździcie niewiele i nie macie większych oczekiwań od Waszego sprzętu, zapewnie nie ma to dla Was większego znaczenia.

Przy ambitnej jeździe ludzi, którzy nie potrafią żyć bez roweru górskiego, ma to znaczenie fundamentalne!

Dzięki rozwiązaniom ZERODE, PINION i Gates Carbon Drive wprowadzimy Was do świata całkowicie innej jazdy. Do świata roweru górskiego godnego zaczynającej się właśnie dekady.

A teraz wyobraź sobie działający zawsze perfekcyjnie napęd, którego 80% masy ulokowane jest w centralnym, najniższym punkcie roweru. Stabilność roweru mocno wzrasta, a tylne zawieszenie odżywa! Sam napęd nie wymaga od Ciebie żadnych regulacji i częstego, kosztownego serwisu. Działając zawsze tak samo, w każdym terenie i przy każdej pogodzie. 

To już istnieje i działa perfekcyjnie!

​​

ZERODE – „From New Zealand for the best possible riding experience!”

Taniwha+420+Enduro+Belt+b+Cutout.png
121123287_3371218222947504_4810355042964
p5pb18380771.jpg

driven by:

13606566_1111004148970515_27836588586209
Gates_Carbon_Drive_double_stack_horizont
foxracingshox[200x60].png

Made in Germany