2015_pinion_white.jpg

BICYCLE GEARBOXES

Dzieło konstruktorów skrzyń biegów Porsche - wykonane i działające w standardzie automotive, oparte na najnowszej technologii i najlepszych materiałach. To wszystko dla niezrównanej zmiany biegów i najlepszych wrażeń z jazdy. 100% Made in Germany

Centralnie zintegrowane z ramą roweru skrzynie biegów PINION oferują wyjątkową dynamikę jazdy i nową jakość zmiany przełożeń opartą o zaawansowaną technologię przekładni samochodowych. Zostały przy tym doskonale dostosowane do wykorzystania w rowerach. Z założenia trwałe i niezawodne. W porównaniu do klasycznych napędów praktycznie nie ulegające zużyciu i nie wymagające regulacji. Działające niezmiennie i niezależnie od pogody i warunków nawierzchniowych.

009EZ3A5042.jpg

VIDEO / WE ARE PINION - Brand Video

TECHNOLOGIA DZIAŁANIA I TESTOWANIE

Działania skrzyni biegów PINION opiera się na przekładni czołowej.

Zapewnia to bardzo precyzyjną zmianę biegów w oparciu o zaawansowaną technologię przekładni  samochodowych.

Trwała, niezużywająca się, nie podlegająca regulacji: przekładnia zębata zapewnia długotrwałą wydajność i niezawodność. Skrzynia biegów, zintegrowana centralnie(!) z ramą roweru, chroniona  szczelną obudową i pracująca w kąpieli olejowej jest uosobieniem prawdziwej innowacji w dziedzinie napędu rowerowego.

Skrzynie PINION stały się ucieleśnieniem niemieckiej wiedzy inżynierskiej - w swojej kompaktowej formie, oferując nieprzeciętne walory użytkowe i najwyższą jakość wykonania.

Wyprodukowane w Niemczech skrzynie PINION oferują 6, 9, 12 lub 18 przełożeń, dysponując nieosiągalnymi dla klasycznych napędów rowerowych rozpiętościami od 295% do 636%. Dodatkowo przełożenia są dostosowane do charakteru roweru, w którym będą używane.

Pełny przegląd dostępnych skrzyń i ich dokładne specyfikacje informacjami znajdziesz tutaj: https://pinion.eu/en/gearboxes/

VIDEO / PINION Gearbox - technologia działania

2016-11_TESTING-GEARBOX-04.jpg

TESTOWANE W OPARCIU O NORMY MOTORYZACYJNE

Technologia skrzyń PINION przeszła pomyślnie "maraton testowy", obejmujący kontrole materiałów, testy praktyczne i symulacje działania. Standardy testowe PINION gwarantują najwyższą jakość i niezawodność - przez cały okres eksploatacji roweru. Na drodze do przygotowania do produkcji seryjnej, każdy moduł skrzyni przechodzi różne cykle testowe na oddzielnych stanowiskach testowych zgodnie z tymi samymi normami, co w przemyśle motoryzacyjnym. To samo dotyczy całej, kompletnej skrzyni biegów. Produkcja seryjna rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy osiągnięta jest 100% pewność, że zagwarantuje ona niezakłócone działanie wszystkich funkcji i bezproblemowo wytrzyma nawet najcięższe warunki użytkowania.

 

Szczegóły: https://pinion.eu/en/quality-assurance/

Z PORSCHE do PINION...

 

Pomysł skrzyni biegów Pinion narodził się w 2006 roku w Centrum rozwoju przekładni Porsche w Weissach w Niemczech.

Skrzynia biegów w rowerze, która działa tak prosto, precyzyjnie i jest trwała jak skrzynia samochodowa.

 

To marzenie, które zostało wcielone w życie i podlega ciągłej ewolucji!

Historia i kroki milowe firmy PINION: https://pinion.eu/en/pinion-gmbh

pinion_porträt5.jpg

Christoph Lermen

Założyciel i dyrektor zarządzający

„Wraz z założeniem PINION żyję swoim marzeniem. Rozwój wyrafinowanych produktów wspólnie ze świetnym zespołem i dalsze ulepszanie roweru napawa mnie dumą i jest po prostu wielką przyjemnością!”

Michael Schmitz

Założyciel i dyrektor zarządzający

„Urzeczywistniliśmy naszą wizję z 2006 roku, aby rozwijać technologię automotive i przenieść ją do rowerów. Fakt, że nasza interpretacja technologii zmiany biegów przekonała już ponad 100 producentów rowerów mobilizuje i napędza nas z każdym nowym dniem.”

Thomas Raith

Dyrektor zarządzający

„Przenosimy do rowerów high-end'ową technologię wykorzystywaną do tej pory w przemyśle samochodowym. Tym samym proponujemy użytkownikom rowerów całkiem inny system zmiany biegów i zdecydowanie lepsze wrażenia z jazdy.”

driven by:

13606566_1111004148970515_27836588586209
Gates_Carbon_Drive_double_stack_horizont
foxracingshox[200x60].png

Made in Germany