OSTRZEGAMY! Ten rower doda Ci pewności jakiej nigdy wcześniej nie czułeś!

Taniwha (Tani:fa) Enduro był pierwszym seryjnym karbonowym rowerem Zerode. Gdy wszedł do produkcji w 2015 roku spełniał założenia jego twórcy - Roba Metza. Jeździł lepiej niż każdy inny rower z tego segmentu, podważając status quo w dziedzinie napędzania i działania nowoczesnego roweru Enduro. Minęło 6 lat (aktualna wersja to New Taniwha MK2 2019) i ten rower nadal wyprzedza trendy. Bez przerzutki, z perfekcyjnie działającym zawieszeniem i centralnie umieszczoną skrzynią biegów skutecznie "sieje ferment" wśród użytkowników klasycznego napędu. Taniwha jest żywym i najlepszym dowodem, że rower Enduro trzeciej dekady XXI w. zasługuje na więcej niż przestarzałe rozwiązania, którymi karmią nas korporacje produkujące "najlepsze rowery na świecie".

Taniwha+420+Enduro+Belt+b+Cutout.png

Taniwha w wersji Enduro to rower, który sprosta najcięższym wyzwaniom.

Trasa DH, Bike Park, ekstremalnie strome, kręte single ukryte wysoko w górach. Dopasowana do kół 27.5" geometria czyni go zwinnym w zakrętach i gotowym do lotu przy każdej okazji. Przemyślana wartość rozstawu kół połączona z centralnie i nisko umieszczonym środkiem ciężkości (skrzynia biegów w suporcie) gwarantuje potężny zapas stabilność przy dużych prędkościach. W końcu wahacz, na którego końcu nie ma już kasety i przerzutki. Owocuje to właściwościami zjazdowymi, z którymi równać mogą się tylko najnowsze rowery DH. Rowery enduro oparte na klasycznym napędzie nie stanowią dla Taniwhy większej konkurencji w dziedzinie pracy zawieszenia i manewrowania.

Jak podjeżdża ten rower? Rozpiętością przełożeń skrzyń 568 lub 600% oraz dopasowany kąt rury podsiodłowej powodują, że do jazdy spokojnie możesz wybierać miejsca, które nie oferują wyciągu lub shuttle'a.

Taniwha, z duszą legendarnego maoryskiego potwora - strzeże Cię, będąc na Twoich usługach!  

Najlepsze włókno węglowe użyte do budowy ramy i zaktualizowana geometria (New Taniwha MK2). Bezgłośny, bezobsługowy napęd Pinion/Gates. W końcu nieprzeciętnie działające zawieszenie. Połączenie tego pod postacią Zerode Taniwha sprawi, że dosiadając go w końcu poczujesz się niepokonany!

                                                              Skąd to wiemy?

Taniwha+Monogram+BLK+w+spacing-01-01.png
 
Taniwha+Badge-01.png
Taniwha Enduro purpose graphic.jpg

TECH INFO - Taniwha

Rama: Włókno węglowe (Avg., HM & UHM Carbon Fiber)

Koła: 27.5" cala (opona do 2,6")

Skok zawieszenia: 160 mm

Pasujący widelec: 160 lub 170 mm. Rake 44 mm. Tapered

Prowadzenie przewodów: wewnętrzne (przewód skrzyni, sztycy i hamulca tył) + przelotki do prowadzenia przewodu tylnego hamulca na zewnątrz (ułatwiony serwis hamulca)

Średnica sztycy siodła: 31,6 mm

Zacisk podsiodłowy (w zestawie z ramą): 34,9 mm

Stery: Semi-Integrated ZS 44mm TOP/ ZS 56 mm BOTTOM

Damper (w zestawie z ramą Fox Factory Kashima Coat X2):

długość 216 mm x tłok 63 mm; redukcja montażowa 22,2 x 8 mm

Mocowanie hamulca: Post Mount (PM) 160mm (dla tarcz 180 i 203mm wymagany adapter)

NAPĘD: Skrzynia biegów Pinion z serii C lub P Line + pasek i zębatki Gates Carbon Drive + napinacz paska Zerode/Gates

121123287_3371218222947504_4810355042964
Zer+Brake-2.jpg
 
c19xr-large.jpg
c12-large.jpg
image-assc x cet.jpeg

KOLORY - Taniwha

Zerode Taniwha aktualnie oferowany jest w dwóch kolorach:

- w kolorze zastygłej magmy z wulkanu Tarawera (nawiązujący do miejsca skąd pochodzi Zerode - Rotorua, NZ) "Matte Obsidian" (ciemny grafitowy mat z czarnymi motywami i napisami)

- rzucającym się w oczy " "Electric Grello" (żółty lakier "fluo", połysk ze srebrno-szarymi i czarnymi grafikami i napisami)

 
Matte+Obsidian.jpg
Electric+Grello.jpg
Zerode-6-Obsidian+Low.png
Taniwha+420+Enduro+Belt+b+Cutout.png

GEOMETRIA i ROZMIARY - Taniwha

Zerode Bikes to nie tylko mocne ramy, najlepsze dostępne combo napędowe (Pinion/Gates) i perfekcyjnie działające zawieszenie. To przede wszystkim przemyślana geometria ram bazująca na charakterze i konkretnym przeznaczeniu różnych wersji naszych rowerów. Co ważne geometria i rozmiary ram Zerode uwzględniają optymalne wykorzystanie kół o różnych rozmiarach (27.5", 29", bądź mieszanych).

Geometria Taniwha została dopasowana do nowoczesnego, wymagającego segmentu rowerów Enduro. 3 aktualne rozmiary dają możliwość nie tylko bezpośredniego dopasowania do wzrostu, ale także do preferencji ridera. Często się zdarza, że doświadczony użytkownik ma jasno sprecyzowane oczekiwania, jak powinien zachowywać się jego "rower idealny". Może wtedy wybrać mniejszą ramę co oznacza krótszy i ultra zwrotny rower lub dłuższą, większą ramę premiującą spokojne prowadzenie roweru przy dużej prędkości. Bez względu na to co wybierze, Taniwha w żadnym rozmiarze ramy nie zatraca swojego wrodzonego charakteru - zawdzięcza to innowacyjnej budowie. Skoczność, "carvingowa" precyzja przy wycinaniu zakrętów i balans to podstawa! Dodatkowo niższa inercja kół 27.5" sprawia, że odpowiedź roweru na agresywne manewry jest bardzo czytelna.

Przy odświeżaniu geometrii najnowszej wersji Taniwha (MK2 - 2019), twórca Zerode, Rob Metz, nawiązuje do aktualnych trendów (long and slack bikes). Jednak każda wartość wymiaru ramy jest wypadkową analizy, potężnej wiedzy i doświadczenia, nie zaś bezkrytycznego przyjmowania tego co aktualnie modne.  

 

 

 

Rama Taniwhy produkowana jest w 3 rozmiarach: S (reach 420 mm), M (reach 445) i L (reach 475 mm)

 

Poniższa tabela określa jaki rozmiar ramy powinien być dla Ciebie odpowiedni. Nie należy traktować tego jako ostatecznej weryfikacji, bo może to zmienić się w zależności od stylu jazdy, terenu, osobistych wymagań i preferencji. Chętnie przedyskutujemy z Tobą tę ważną kwestię jaką jest dobór właściwego rozmiaru ramy. W tym celu skontaktuj się z nami!

Katipo+Geo.jpg
 
Tanwiha ENDURO GEO.jpg
TANIWHA+Sizing+Chart.jpg

driven by:

13606566_1111004148970515_27836588586209
Gates_Carbon_Drive_double_stack_horizont
foxracingshox[200x60].png

Made in Germany