logo-zerode.png

New Zealand Gearbox Bikes

"WE BELIEVE IN THINKING DIFFERENTLY, PUSHING THE BOUNDARIES ON & OFF THE BIKE.

OUR DEVOTION TO CHALLENGING THE STATUS QUO ALLOWS US TO OFFER PRODUCTS THAT IMPROVE THE TRADITIONAL AND INSPIRE PEOPLE TO RIDE THEIR BEST.

WE ALSO RIDE, A LOT!"

Sharknado-43-low.jpg

Podróż do miejsca, w którym dzisiaj znajduje się ZERODE zajęła dużo czasu. Wszystko co jest związane z rozwojem tej marki zrodziło się z pasji i poświęcenia jednego człowieka. Rob Metz z Rotorua w Nowej Zelandii od 3 dekad tworzy rowery, które znacząco wyprzedzają aktualne trendy gwarantując przy tym najlepsze, możliwe do osiągnięcia wrażenia z jazdy.

Rewolucyjne zastosowanie i umieszczenie skrzyni biegów w sercu naszych ram pozwala na powrót do kluczowych koncepcji konstrukcji zawieszenia, takich jak optymalny punkt mocowania wahacza wpływająca na stałą trajektorię ruchu tylnej piasty, transformacja masy z nieresorowanej w resorowaną i centralizacja masy roweru w idealnym punkcie. Koncepcje dawno temu odrzucone przez przemysł rowerowy z powodu ograniczeń układu napędowego (przerzutki i kasety), które wszyscy znamy i których nienawidzimy.

Unsprung.png
worlds+1.jpg
Yasur.jpg

Historia marki i kroki milowe w rozwoju rowerów:

https://zerodebikes.com/history

ROB METZ:

 

 „Dla mnie inżynieria to nie tyle zawód, co powołanie. Dorastając spędzałem czas na projektowaniu i budowaniu wszystkiego, od szybowców sterowanych radiowo, jachtów i desek surfingowych po teleskopy. Podczas studiów (Inżynieria Mechaniczna) na Uniwersytecie w Auckland wszedłem mocno w kolarstwo górskie, a dzięki doświadczeniu wyniesionemu z BMX, szybko zacząłem reprezentować Nową Zelandię w Downhillu. Od początku mocno kwestionowałem ówczesne trendy w projektowaniu rowerów górskich narzucone przez dużych producentów. Wydawały się często sprzeczne z tym, co już wiedziałem. Byłem pewny, że można lepszymi sposobami osiągnąć pożądane efekty.

Logicznym krokiem do zaspokojenia mojej pasji do kolarstwa górskiego i projektowania było zaangażowanie w branżę rowerową. To ewoluowało w rolę projektanta i budowniczego rowerów, co po wielu latach doprowadziło do powstania
marki Zerode w 2011 roku.

Ostatecznym celem
Zerode jest zaprojektowanie i produkcja najlepszego roweru górskiego, a rowery Trail, Enduro i DH o dużym skoku są moją ulubioną bronią MTB od połowy lat 90-tych. Zerode Taniwha i Katipo to najnowszy ale z pewnością nie ostatni krok w ewolucji najbardziej wszechstronnego roweru górskiego. Po to powstało Zerode!”. 

Katipo+Development-6-low.jpg
IMG_5004.jpg

Pinkbike (2016): Do you think this trail bike (Taniwha) can help get gearboxes to the masses?

Metz: YES! If you weren’t waiting for this bike, you should be. I’ve been mountain biking for 25 years, ridden all sorts of bikes, on a huge range of terrain.

There is no way I am going back to a derailleur. Ever!

driven by:

13606566_1111004148970515_27836588586209
Gates_Carbon_Drive_double_stack_horizont
foxracingshox[200x60].png

Made in Germany